دوره رایگان گیت به همراه جادی

اگر می‌دونید که گیت چیه و به چه درد می‌خوره که چه بهتر. اما اگر دوست دارید علاوه بر این بدونید که چه جوری می‌تونید ازش در کارهاتون استفاده کنید، توصیه می‌کنم حتماً یک نگاه به دوره رایگان گیت جادی بندازید.

جادی کیه؟

 یادم نمیاد اولین بار چی شد که با اسم جادی آشنا شدم. اما هرچی بود خوشحالم از این آشنایی و جا داره بابت یکسری از مطالبش همینجا ازش تشکر کنم. اگر حوصله گوش دادن پادکست رو دارید احتمالاً این مصاحبه جادی با رادیو دال براتون جذاب باشه.

به هر حال، توصیه می‌کنم حتی اگه سر و کارتون به لینوکس و دنیای آزاد نمی‌خوره یه سر به بلاگش بزنید. شاید شما رو مجاب کرد که یه روزی لینوکسی بشید.

یکی از کارهای خوبی که جادی انجام داده ضبط یه دوره آموزش مقدماتی گیت با همکاری فرادرس، هست.

گیت چی هست؟

اغلب کسانی که از دنیای الکترونیک به دنیای برنامه نویسی پا گذاشته اند -مثل خود من- کمتر با ابزارهایی که کار برنامه‌نویسان رو سال‌هاست راحت‌تر کرده، آشنا هستند. و خب این یک ضعفه که بایست به مرور روش کار بشه. یکی از این ابزارها گیت هست. نرم‌افزاری که تروالدز افسانه‌ای یا همان خالق لینوکس، اون رو در ابتدا برای پیشبرد کار خودش یعنی توسعه هرچه بهتر لینوکس نوشت. ولی خب از اونجا که نرم‌افزار فوق العاده‌ای بود، سایر برنامه نویس‌ها برای توسعه نرم‌افزارهای خودشون ازش استفاده کردن و بسیار پرطرفدار شد.

دوست ندارم تکرار مکررات کنم و خیلی به معرفی این ابزار بپردازم، واسه همین شما رو ارجاع میدم به یه جستجو تو اینترنت و همچنین نگاه کردن همین دوره. شاید اولش یکم براتون سخت باشه کار باهاش و ترجیح بدین همون روش عهد فنری خودتون -کپی، پیست پروژه- رو ادامه بدید، اما به من اعتماد کنید. با همون چند تا دستور ساده و اولیه گیت کار باهاش رو شروع کنید و خودتون رو ملزم به استفاده ازش کنید. بعد یه مدت شاید شک کنید که چه جوری قبلاً بدون گیت برنامه می‌نوشتید:)

2+

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of
عضویت در خبرنامه هفتگیِ دیجیلاگیست

عضویت در خبرنامه هفتگیِ دیجیلاگیست

سلام دوستِ عزیز

میتونی ایمیلتو وارد کنی تا آخرین مطالب دیجیلاگیست را از دست ندهی.

اشتراک شما ایجاد شد